Novinky

Profesionální dusání siláže

Dusání siláže se dá dělat několika způsoby. A taky se dá dělat profesionálně!

U dusání siláže existuje spousta zavedených pravidel, které se na dané farmě, nebo zemědělském podniku dodržují. Jedním z těch základních pravidel je, že se na dusání siláže používají vyřazené nebo málo používané stroje, které v době nasazení sklizně zůstávají „volné“.  Velmi často tak sklízený materiál znehodnocují vytékajícím motorovým olejem, naftou a hlavně hydraulickým olejem stroje se stářím více než 30 let. Jejich typickým zástupcem jsou nakladače HON, KNB 250, traktory ŠT 180 nebo jejich verze s nakladačem ŠT 180 N.

Ať už se jedná o kukuřičnou siláž a travní senáž určenou jako krmivo hospodářských zvířat, nebo zdroj energie pro bioplynové stanice, vždy je důležitý čas a kvalita zpracování.

Teleskopické nakladače dokáží sklízený materiál pěkně rozvrstvit a rozhrnout, chybí jim však potřebná hmotnost a síla pro dusání.

Těžké čelní nakladače mají dostatečnou hmotnost a sílu, hydrostatický pohon pojezdu je však nevhodný pro současné hrnutí materiálu a překonávání výškového rozdílu na silážní jámě.

Pro dusání se jeví jako nejvhodnější těžké kolové traktory s přídavným závažím, popř. dusacími koly.  Takto vybavený traktor však nemá dostatečnou výkonnost pro rozhrnování materiálu, proto je často doplňován teleskopickým nebo čelním nakladačem.

Stroj, který dokáže kombinovat čelní nakladač a má dostatečný výkon motoru i hmotnost nejen pro rozhrnování, ale i pro dusání siláže je CLAAS XERION.  Doplněný o čelní vyhrnovací radlici, nebo kombinované vidle s vytlačovacím čelem dokáže výborně vrstvit a rozhrnovat sklízený materiál, který svou vysokou hmotností (doplněnou o dusací kola) dokonale udusá.  Použití krabího chodu usnadní dusání co nejblíže boční stěny silážní jámy. Plynulá převodovka ZF umožní plynulou jízdu s co nejnižšími otáčkami motoru, zajišťující nízkou spotřebu paliva.

Na přiložených fotografiích jsou příklady, jak dělat dusání siláže efektivněji s nižšími náklady. 

Dusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachines

Dusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachines

Dusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachines

 Dusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachines

Dusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachinesDusání siláže Claas Xerion AgriMachines

Využijte výhodných cen předváděcích strojů

Nabídka strojů

se slevou
-30%

DESIGN / MATLOCHA.CZ