Novinky

Podmítač, nebo opravdu profesionální zapravení kejdy?

Zapravování kejdy je, a hlavně bude tématem pro všechny chovatele nejen hovězího dobytka, mléčných farem, farem s odchovem prasat, ale i všech bioplynových stanic.

Ať už se jedná o aplikaci s taženou cisternou nebo samochodným zapravovačem kejdy, nejčastější formou zapravení je diskový aplikátor. Existuje několik variant, jak se kejda nebo digestát zapravuje do půdy. Často používaná, a nejjednoduší  forma, je aplikaci pomocí rozstřiku nebo hadicového aplikátoru a potom zapravení standardním diskovým podmítačem (krátký se dvěma řadami disků, nebo těžký podmítač s uspořádáním do X). Nevýhoda je zřejmá – ztráta amonného dusíku, špatné zapravení kejdy, vysoký prokluz traktoru s podmítačem, vysoká spotřeba paliva.

Pokud je Vaší prioritou co nejlepší využití živin, které obsahuje kejda, jednoznačně nejúčinnější je přímé zapravování. Specialistou na zapravení je ZUNHAMMER se svým prémiovým produktem ZUNIDISC. Se šířkou záběru 3 m, 4,5 m a 6 m máte na výběr stroj jak pro taženou cisternu, tak samochod. Rychlé a účinné zapravení kejdy, dokonalé využití živin, a aplikace bez úniku amoniaku. 

Zunhammer AgriMachines Zunhammer AgriMachines

Zunhammer AgriMachines Zunhammer AgriMachines

Zunhammer AgriMachines Zunhammer AgriMachines Zunhammer AgriMachines


Využijte výhodných cen předváděcích strojů

Nabídka strojů

se slevou
-30%

DESIGN / MATLOCHA.CZ