Novinky

Dva traktory Xerion 3800 při sklizni senáže.

Akciová společnost Palomo Loštice na Olomoucku se zabývá tradiční zemědělskou výrobou. Název akciové společnosti Palomo Loštice vznikl z počátečních dvou písmen zemědělských podniků Pavlov, Loštice a Moravičany, které se sloučily v sedmdesátých letech minulého století. V současné době podnik obhospodařuje 2200 ha zemědělské půdy, z nichž 1900 ha připadá na ornou půdu.


Aktuálně v podniku probíhá sklizeň senáže složená z velmi zajímavé sklizňové linky. Na samotném začátku skliznové linky stojí traktor Claas Xerion 3800 Trac VC s žací trojkombinací Pöttinger o záběru 8 metrů. O řezání siláže se zde stará samojízdná řezačka Claas Jaguar 850 a na samotném konci linky pracuje při dusání siláže druhý traktor Claas Xerion 3800 Saddle Trac osazen dvěma težkými pěchy.


Traktor Xerion 3800 Trac VC pracuje v podniku od letošního jara a jeho pracovní náplní bude samotná univerzálnost tohoto stroje, kterou podtrhuje otočná kabina. Například nyní stroj plně pracuje s žací trojkombinací s výkonností 7,5 hektarů za hodinu při spotřebě 5,5 litrů na hektar. Druhý starší Xerion 3800 Saddle Trac je v podniku již pár let plně využíván jako polní tahač s přihnojovací nástavbou Lomma. Ovšem to stroj nezaměstná na celý rok, proto je mimo sezónu stroj využíván při dusání senáže a siláže. A výsledek? Výsledek je opravdu famózní, samotný traktor je osazen dvěma pěchy o hmotnosti 3 a 6 tun což zajistí opravdu perfektní udusání pro kvalitní senáž či siláž.


To vše podtrhuje skutečnost, že traktory Xerion nejsou ledajaké traktory, ale univerzální traktory ve všech směrech.

 

Využijte výhodných cen předváděcích strojů

Nabídka strojů

se slevou
-30%

DESIGN / MATLOCHA.CZ