Novinky

Claas Xerion specialista na aplikaci kejdy 4. část

 
 
Na severu Německa nedaleko města Rostock jsme zachytili zajímavou soupravu jednoho z předních německých podniků služeb firmy Blunk.
 
Jednalo se o soupravu složenou z traktoru Claas Xerion 4000 s nástavbou SGT a třínápravové cisterny Kaweco Turbofass. Objem nástavby SGT je 17,2 m3 a objem aplikační cisterny 28 m3, celkový objem soupravy tedy činí neuvěřitelných 45,2 m3. Aplikační cisterna je vybavena hadicovým aplikátorem od firmy Vogelsang o záběru 36 metrů. Díky tomuto záběru se souprava při aplikaci do porostu dokáže pohybovat pouze v kolejových řádcích. Při naší návštěvě byl aplikován digestát do porostu řepky, kdy materiál byl dovážen z cca 15 kilometrů vzdálené bioplynové stanice u města Güstrow. O dovoz se staralo 6 kamionových souprav Mercedes, které nepřetržitě zásobovaly záchytný kontejner o objemu 80m3.
 
Denní výkonnost aplikátoru se pohybuje kolem 2000 vyaplikovaných kubíků.
   
Firma LU Blunk se zabývá širokým spektrem služeb v zemědělství, jejihž hlavní čiností je právě aplikace a doprava digestátu. Hlavním cílem majitele soupravy byla univerzálnost stroje: Kdy je při ideálních podmínkách možnost aplikace s navýšeným objemem pomocí tažené cisterny, při vlhkých podmínkách se "sóĺo"nástavbou a při sklizni siláže je traktor opatřen rozhrnovací radlicí na jámě.
 
 
 
 
 

Využijte výhodných cen předváděcích strojů

Nabídka strojů

se slevou
-30%

DESIGN / MATLOCHA.CZ